Znajdź nas na

Kwas Hialuronowy

Kwas hialuronowy jest polisacharydem, który naturalnie występuje w naszej skórze.

 Jego głównym zadaniem jest wiązanie wody w naszym organizmie co powoduje napięcie i elastyczność skóry. Niestety z biegiem lat następuje degradacja cząsteczek kwasu hialuronowego w związku z tym następuje powolny proces starzenia się skóry. Najbardziej narażone na jego utratę są kobiety około 25 roku życia, albo te, które intensywnie się odchudzają i zrzucają wagę.

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Wykorzystuje się go do wypełniania zmarszczek, podnoszenia owalu twarzy, ujędrniania i rewitalizacji skóry, wygładzania zmarszczek na szyi i dekolcie, zabiegu korekty nosa czy modelowania i powiększania ust

Zabieg

Na około godzinę przed zabiegiem należy pokryć skórę kremem zawierającym środek znieczulający (EMLA). Preparat podajemy bardzo cienkimi igłami, które nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i redukują do minimum bolesność. Elastyczność i zdolność wiązania wody powoduje że po wstrzyknięciu preparatu pod skórę wypełnia on i wygładza naturalnie zmarszczki. Po trwającym około 10-30 minut zabiegu pacjent może dostrzec jego bezpośredni rezultat. Następnie po zabiegu może wrócić do zwykłych codziennych obowiązków.

Organizm ludzki posiada własny system enzymatycznego rozkładu kwasu hialuronowego. Efekt po zabiegu utrzymuje się zwykle do 18 miesięcy i po tym czasie np. Restylane ulega naturalnemu wchłonięciu. W zależności od rodzaju użytego preparatu zabieg należy powtórzyć po 6-12 miesiącach. Jest to ogromna zaleta preparatu że nie pozostawia żadnych trwałych zmian w skórze kiedy efekt działania ustąpi. Należy jednak pamiętać, że trwałość preparatu zależy od wieku, rodzaju skóry, sposobu odżywiania, trybu życia a także nadmiernego korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.

Przeciwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • stany zapalne skóry( trądzik opryszczka)
  • uczulenie na kwas hialuronowy
  • skłonność do występowania blizn przerostowych

Objawy uboczne

  • zaczerwienie
  • świąd
  • ból w miejscu wstrzyknięcia
  • obrzęk.
    Objawy te ustępują po 2-3 dniach od zabiegu.

Zalecenia

Po wypełnieniu zmarszczek czy bruzd mogą wystąpić obrzęki utrzymujące się przez 2 dni. Przez dwa tygodnie po zabiegu nie powinno się również opalać ani chodzić do sauny. Konieczne jest picie dużych ilości wody. Wszystko po to, aby kwas hialuronowy miał szansę dobrze ułożyć się w naszych tkankach, a co za tym idzie-dać jeszcze lepszy efekt.

Kosmetyczka Ursynów, Warszawa - Studio urody

Studio Urody Warszawa – Erbel

ul. Indiry Ghandi 25 lok. -1
02-776 Warszawa
Tel kom.: 509 957 799

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek: 9 -20

E-mail: info@salonerbel.pl