Znajdź nas na

Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Blizny i rozstępy to dla wielu osób duży problem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie i wywołuje złe samopoczucie. Współczesna medycyna ma kilka sposobów na redukcję tego typu zmian skórnych.

Jednym z najskuteczniejszych jest zabieg laserowy z wykorzystaniem lasera FRAXEL

Na czym polega zabieg?

Lekarz kieruje wiązkę lasera na bliznę lub rozstęp, w wyniku czego powstaje uszkodzenie termiczne skóry. W przypadku blizn każdy przypadek jest inny i może wymagać różnych ustawień parametrów zabiegowych. Do usuwania rozstępów stosowana jest specjalnie opracowana procedura zabiegowa.
Laser pobudza włókna kolagenowe i powoduje zmianę struktury skóry. Blizna lub rozstępy swoją strukturą i kolorem zaczynają przypominać zdrową skórę. Dzięki temu stają się znacznie mniej widoczne lub całkiem niezauważalne.

Kiedy pojawia się efekt?

W przypadku redukcji blizn i rozstępów trzeba uzbroić się w cierpliwość. Potrzebna jest seria zabiegów, wykonywanych co ok. 30 dni. Efekt pojawia się stopniowo – po każdym zabiegu widać poprawę.

Do terapii laserem FRAXEL kwalifikują się wszystkie blizny zanikowe (wklęsłe), nie można naświetlać blizn przerosłych (wypukłe).

Wskazania pozabiegowe

Skórę należy silnie pobudzić do regeneracji, więc bezpośrednio po zabiegu jest mocno zaczerwieniona i może być opuchnięta. Dlatego też w okresie pozabiegowym skórę należy traktować ze szczególną delikatnością. Zaczerwienienia i opuchliznę można niwelować poprzez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zoptymalizowania efektów, skóra powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana. Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV. l

Przeciwwskazania

Kosmetyczka Ursynów, Warszawa - Studio urody

Studio Urody Warszawa – Erbel

ul. Indiry Ghandi 25 lok. -1
02-776 Warszawa
Tel kom.: 509 957 799

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek: 9 -20

E-mail: info@salonerbel.pl