Mezoterapia bezigłowa mesoscience skeyndor

Mezoterapia bezigłowa mesoscience skeyndor

to gama profesjonalnych produktów do użycia w połączeniu z wysokiej klasy aparaturą kosmetyczną. Wyjątkowość aparatury MesoScience polega na wprowadzeniu wysokich koncentracji substancji czynych głęboko do skóry.

Mezoterapia bezigłowa Skeyndor wykorzystuje najnowsze osiągnięcia badań naukowych w dziedzinie chemii, które zostały nagrodzone w 2003 r. Nagrodą Nobla.

Na czym polega zabieg mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem, który możemy zaproponować jako alternatywę dla mezoterapii igłowej, gdyż jest zabiegiem całkowicie nieinwazyjnym.

Mezoterapia bezigłowa jest, podobnie jak mezoterapia igłowa, zabiegiem którego celem jest wprowadzenie substancji aktywnych do skóry. W zabiegu mezoterapii bezigłowej odbywa się to jednak bez naruszenia ciągłości naskórka, bezinwazyjnie i bezboleśnie.

Metoda ta polega na zastosowaniu czterech technik kosmetycznych jednocześnie. Substancje czynne dokonują penetracji bezpośrednio w kierunku miejsca działania bez konieczności iniekcji.

 • Prąd stymulujący – aktywny

Technika elektroterapeutyczna, wykorzystująca prąd pulsacyjny, używana dla polepszenia lepszego unaczynienia w miejscu aplikacji zabiegu.

 •   Hydroforeza

Nieinwazyjna metoda terapeutyczna wykorzystująca prąd galwaniczny dla ułatwienia składnikom czynnym w roztworach wodnych penetracji do wnętrza skóry. Molekuły są transportowane przez barierę skórną.

 • Elektroporacja

System ten wykorzystuje pole elektromagnetyczne dla polepszenia przenikalności membrany komórkowej. Tworzą się odwracalne i przejściowe kanały jonowe, które ułatwiają przepływ substancji.

 • Krioterapia

Ta metoda polega na systemie w którym wykorzystuje się zimno (min. 60C) dla zwiększenia unaczynienia z jednej strony, zwłaszcza w połączeniu z prądem stymulującym. Z drugiej strony, chłodzenie roztworu razem z efektem impulsów hydroelektroforezy przesuwa substancje do głebszych warstw w optymalnych warunkach, w wyniku czego więcej substancji jest wchłanianych, poprawiając w ten sposób wydajność składników czynnych z roztworu.

W wyniku opisanego procesu cząsteczki mogą wnikać na głębokośc 1-4mm w głąb skóry. Dzięki możliwości łączenia ze sobą substancji przewodzących oraz ampułek, osiągane są maksymalne efekty estetyczne przy usuwaniu zmarszczek, zwiotczeń, rozstępów i cellulitu.

ZABIEG
mezoterapia bezigłowa -Warszawa

Jakie efekty daje zabieg mezoterapii bezigłowej?

W wyniku zabiegu mezoterapii bezigłowej następuje natychmiastowy lifting skóry, wygładzenie zmarszczek, linii i bruzd. Podczas zabiegu następuje również mikromasaż tkanek, elektrostumulacja mięśni, zwiększona przenikalność błon komórkowych co ułatwia odżywienie, dotlenienie i ukrwienie tkanek. Skóra po zabiegu wygląda na wypoczętą i rozświetloną. Zabieg powoduje również ujędrnienie skóry ciała, pobudzenie krążenia, modelowanie sylwetki i redukcję cellulitu.

Wskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej

Zabieg mezoterapii bezigłowej może być stosowane na wszystkie partie ciała. Wskazaniami do wykonania tego zabiegu są:

 • objawy starzenia się skóry: utrata jędrności i sprężystości skóry, zmarszczki, utrata blasku, skóra sucha i odwodniona,
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • skóra szara i zmęczona, skóra palacza,
 • cellulit.

Częstotliwość wykonywania zabiegów mezoterapii bezigłowej

Zabiegi mezoterapii bezigłowej wykonuje się w serii, natomiast po wykonaniu pełnej serii zaleca się wykonanie zabiegu przypominającego raz w miesiącu. Zalecana seria zabiegów na ciało to 8-10 zabiegów 1-2 razy w tygodniu a na twarz 5-8 zabiegów co 7-10 dni.

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii bezigłowej

 • ciąża i laktacja,
 • nowotwory (5 lat od wyleczenia),
 • stany zapalne, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze w organizmie,
 • procesy zapalne na skórze (zapalne zmiany trądzikowe),
 • liczne teleangiektazje, trądzik różowaty,
 • opryszczka w stanie czynnym,
 • stan po podaniu wypełniaczy tkankowych i toksyny botulinowej,
 • mechaniczne uszkodzenie naskórka w miejscu zabiegowym,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • choroby tarczycy,
 • przyjmowanie antykoagulantów,
 • choroby żył, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył i tętnic,
 • choroby serca w tym choroba niedokrwienna mięśnia sercowego,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • stany zapalne w przebiegu chorób układowych,
 • gruźlica,
 • epilepsja,
 • metaliczne implanty w ciele i posiadanie w okolicy zabiegowej metalicznych ciał obcych,
 • spastyczne porażenie mięśni,
 • alergia na składniki stosowanych preparatów.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej na twarz

MESOBRIGHT - mezokosmetyczny zabieg wybielający

Nawilża /rozjaśnia /rozświetla

Mezokosmetyczny zabieg rozświetlający  cerę i wyrównujący koloryt przebarwionych stref skóry.Substancje aktywne wyrównują kolor skóry, rozjaśniają przebarwienia i opóźniają ich pojawianie się. Wysoka zawartość witaminy C stymuluje syntezę kolagenu, pobudza naturalne mechanizmy obronne skóry i poprawia jej jędrność.

Składniki aktywne:

Łatwo wchłanialna witamina C podlegająca jonizacji – dzięki duzej przenikalności rozjaśnia melaninę obecną w melanocytach i głębszych warstwach naskórka.

Witamina C podlegająca jonizacji – dzięki średniej przenikalności i szybkim działaniu rozjaśnia melaninę przekazywaną do kornerocytów i wierzchnich warstw naskórka.

Kwas aminoetylofosfinowy – substancja redukująca syntezę nowej melaniny, opóźniając ponowne pojawienie się rozjaśnionych przebarwień. Potęguje odbarwiające działanie pochodnych witaminy C.

MESOLIFT – mezokosmetyczny zabieg liftingujący

Nawilża/ liftinguje/ napina

Zabieg mezokosmetyczny zapewniający długotrwały efekt liftingu skóry. Podczas zabiegu stosuje się dwa rodzaje ampułek liftingujących o progresywnej intensywności działania: mikro i makrolifting, które działając przemiennie na różnych głębokościach skóry, dają widoczny efekt długotrwałego trójwymiarowego liftingu.

Składniki aktywne:

Biopeptydy – modelujące funkcje mechaniczne skóry, Fosfat 2-hydro aminopropanu („APPA”)

Hydrolizowany kolagen- o niskiej wadze molekularnej, polisacharydy z owsa o średniej wadze molekularnej, proteiny sojowe o wysokiej wadze molekularnej.

Zabiegi mezoterapii bezigłowej na ciało

MESOSLIM – mezokosmetyczny zabieg wyszczuplający

Wysmukla/ modeluje

Mezokosmetyczny zabieg redukujący na ciało, oddziałujący na cztery główne czynniki będące przyczyną pojawienia się cellulitu: niewydolność mikrokrążenia, brak równowagi pomiędzy procesami lipolizy i lipogenezy oraz efekt kompensacji ciała.

Składniki aktywne:

Wyciąg z laminarii-zmniejsza gromadzenie się trojglicerydów i sprzyja usuwaniu już istniejących lipidów (zmniejsza grubość tkanki tłuszczowej)

Dekapektyd- ułatwia spalanie tłuszczów i hamuje dojrzewanie komórek tłuszczu.

Wyciąg z kopru morskiego- uwalnia molekuły o działaniu remodelującym (endorfiny); aktywator katabolizmu tłuszczów.

Wyciąg z karczocha- drenując, pomaga w rozpuszczaniu grudek tłuszczu (usuwa obrzęk i sprzyja eliminacji toksyn).

MESOFIRMNES – mezokosmetyczny zabieg ujędrniający

Ujędrnia/ odchudza/ poprawia wygląd

Zabieg ujędrniający skórę ciała, działający na zwiotczenie tkanek spowodowane wiekiem, ciążami i dietami odchudzającymi. Wzmacnia elastyczność skóry brzucha i wewnętrznej części ud. Figura nabiera kształtu, poprawia się wygląd skóry, zmniejsza rozstępy.

Składniki aktywne:

Krzemionka organiczna i aminokwasy kolagenowe – wzmacniają spójność macierzy skóry i poprawiają jej jędrność.

Mikroalgi – efekt antyelastazy/kolagenazy, pobudza syntezę kolagenu (poprawia elastyczność skóry).

Polifenole w fazie tłuszczowej- reaktywują funkcje komórek osłabionych z powodu upływu czasu, efekt stymulacji skóry ( odmładza skórę).

Comments are closed.