Znajdź nas na

Manicure Hybrydowy: najczęściej zadawane pytania.

Lakiery hybrydowe już na dobre weszły do współczesnego życia i coraz częściej zastępują kobietom zwykłe lakiery do malowania paznokci. Nowoczesna technologia sprawiła, że lakierowanie paznokci stało się prawdziwą sztuką, a i jednocześnie ich forma pozwala na upiększanie paznokci bez krzywdy dla nich samych. Tradycyjne lakiery, kiedy nie dajemy swoim paznokciom odpoczywać co jakiś czas, mogą wyrządzać wiele szkody. Pomimo ogromnej popularności hybryd, nadal mamy jednak dość niską świadomość związaną z ich wykorzystaniem oraz możliwościami, jakie oferują. Dzisiaj postaramy się więc udzielić odpowiedzi na kilka z tych pytań o lakierach hybrydowych, które pojawiają się zdecydowanie najczęściej pośród kobiet.

Czy hybrydy faktycznie są takie bezpieczne dla naszych paznokci?

Powszechna opinia mówi o tym, że lakiery hybrydowe nie wyrządzają szkody naszym paznokciom, przeciwnie oczywiście do lakierów standardowych, które nadużywane mogą prowadzić do osłabienia płytki paznokcia, jej pękania czy rozdwajania się. Z punktu widzenia chemicznego, lakiery hybrydowe faktycznie nie wyrządzają płytce paznokcia szkody, ale te pojawiają się u kobiet nierzadko przez nieodpowiednie przygotowanie paznokcia do lakierowania.

Paznokcie do lakieru hybrydowego należy tylko delikatnie zeszlifować

Przed nałożeniem lakieru hybrydowego najczęściej pilniczkiem szlifujemy całą płytkę paznokcia, co jest oczywiście dobrym rozwiązaniem, ale jeśli przesadzimy, to szybko zniszczymy swoje paznokcie. Zbyt głębokie, wielokrotne ścieranie płytki pilniczkiem prowadzi do zmniejszenia grubości paznokcia, który staje się podatny na uszkodzenia. Paznokcie najlepiej przeszlifować jedynie bardzo delikatnie, a w przypadku zdrowych paznokci, najczęściej można nawet pominąć ten proces i nakładać lakier hybrydowy na gładki, wcześniej oczyszczony, paznokieć.

lakier hybrydowy nie chce się trzymać. jaki jest tego powód?

Problem nietrzymania się lakierów hybrydowych na pewno dotyczy produktów niskiej jakości oraz takich, które są już przeterminowane (warto zwracać na to uwagę). Najczęściej jednak przyczyny leżą w zupełnie inny miejscach. Oto kilka z nich, które zdecydowanie najczęściej osłabiają warstwę lakieru:

Mając pewność, że żaden z powyższych problemów nas nie dotyczy, a problem niskiej przyczepności lakieru hybrydowego pozostaje, można skorzystać z produktów typu Primer. Ich zastosowanie znacząco poprawia przyczepność lakieru do paznokcia.

Pierwszy raz korzystam z lakieru hybrydowego. co zakupić?

Pierwsze zakupy lakieru hybrydowego są zawsze ekscytujące, ale warto podejść do tego z pewnym dystansem. Kupowanie dziesiątek kolorów na raz nie jest dobrym pomysłem. Hybryda może nam się nie spodobać, możemy mieć problemy z jej nakładaniem, a do tego pojawiają się przypadki, gdzie lakier hybrydowy niszczy paznokcie. Według nas najlepiej na początek zamówić 2-3 ulubione kolory lakieru i popróbować. Nie można oczywiście zapominać o całym zestawie potrzebnym do wykonania hybrydy, do którego zalicza się:

Lampa led czy zwykła żarówka do utwardzania lakieru?

Kobiety często mają dzisiaj poważny dylemat, czy wybrać lampę LED do utwardzania paznokci, czy może pójść w stronę klasyki i wybrać standardową żarówkę? Pozornie lampy LED mają dużo mniejszą moc niż żarówki tradycyjne, ale jeśli kupujemy dobrej jakości lampę, to najczęściej okazuje się, że nowoczesna technologia nie tylko lepiej, ale przede wszystkim dużo szybciej utwardza lakier hybrydowy. Naturalnie jednak, zarówno lampy LED, jak i standardowe żarówki, doskonale poradzą sobie z lakierem hybrydowym, jeśli tylko stawiamy na produkty dobrej jakości.

Usuwanie hybrydy – jak zrobić to skutecznie?

Odpowiadając na to popularne pytanie, zaczniemy od najczęstszego błędu przy usuwaniu hybrydy. Lakierów takich nie wolno po prostu odrywać, gdyż niszczymy w ten sposób paznokcie, a i możemy nawet zrobić sobie krzywdę. Tradycyjną metodą jest spiłowanie Topu, a następnie wymoczenie paznokci w acetonie i usunięcie lakieru specjalną szpatułką.

Istnieje jednak rozwiązanie o wiele wygodniejsze. Na rynku dostępne są specjalne folie, które lekko namacza się w acetonie i owija nią całe paznokcie. Po kilku minutach folia odchodzi razem z całym lakierem i Topem. Zestaw można przygotować nawet samodzielnie. Wystarczy wykorzystać folię aluminiową i owinąć nią paznokieć, na którym położymy wacik nasączony acetonem. Efekt usuwania lakieru będzie dokładnie taki sam.

Sztucznie przedłużony paznokieć zaczyna się wyginać. jaki jest tego powód?

Produkt Semi Hardi jest dość popularnie stosowany do sztucznego wydłużania paznokci, generując problem ich wyginania się przez nieprawidłowe jego stosowanie. Jest to nic innego jak żel, z którego pomocą można wydłużyć paznokieć maksymalnie o 3 mm. Efekt wyginania pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy przekroczymy ten limit. Żel załamuje się pod własnym ciężarem i tak powstaje ten popularny problem.

Kosmetyczka Ursynów, Warszawa - Studio urody

Studio Urody Warszawa – Erbel

ul. Indiry Ghandi 25 lok. 2
02-776 Warszawa
Tel: 22 855 08 66
Tel kom.: 509 957 799

Zapraszamy:
poniedziałek – piątek: 9 -20
sobota: 9 – 15

E-mail: info@salonerbel.pl